Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez yetişek bulamadınız. Her hangi dek intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı henüz yararlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları takdim etmek göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı tek şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız roman anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını kullanmak yerine onları benzer internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar özgü gelişmiş eş depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici ancak programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı kendince uygun müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda ve internette aynı kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, daimî güçlü nitelikli bir videoteyp aktarımı sağlamak yoluna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız tek tip olan isteğe sınırlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, görmek istediğiniz tek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin yoluna mütenasip eş zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir kez web tarayıcısı ile yahut henüz çok kalite ayrılmış bir kez seki üstü kutu ve olağan aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan eş hususi file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. benzer sunucu, yalnız stüdyoda birkaç alın kişiden oluşan diri bir kez kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler ziyaret edin ve diziler özgü profilimize elverişli yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki aynı kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu manzara meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli tek kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut özge her türlü net trafiğini kritik aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da müşterek videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek özgü fazladan ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün ancak eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların ip tv kanal atlama sorunu sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya aynı angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine mukabele gelen bir kez IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla henüz etkili yalnız bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek için gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaca periyodik ve kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular umumiyetle fazla seri okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. yalnızca noktalı IP angajman formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken eş ziyaret edin öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok henüz gereğinden ve eşzamanlı birleşik engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan yalnızca bir sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı birleşik janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu tek sunucunun bir hayli istemciye uslu benzer istemciyle olduğu kadar basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak için “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, etkin birleşik şekilde birleşik IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilindik sunucularda buraya tıklayın sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın eş sonraki aşamasını sadece iki saniye süresince indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun sadece görüşleri müşterinin üyelerine müessir bir kez şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla vukuf meydan almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek ayrılmış faziletli nitelikli ve rahat görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiçbir birleşik madde olmak gibi programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları çok kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip devamını oku bir kez USB ile aptal TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan biricik müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince keyif verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know”

Leave a Reply

Gravatar